Przewodnik bigblu po pracy z domu przy pomocy łącza satelitarnego

30 lipca, 2020

Dla wielu z nas praca z domu stała się stałym elementem naszego życia, chociaż wszyscy nadal przyzwyczajamy się do nowej rzeczywistości. Praca w zaciszu własnego domu ma wiele zalet, od porannego przeglądania e-maili w piżamie po brak konieczności codziennego dojeżdżania do pracy. Kiedy jednak w grę wchodzą dodatkowe obowiązki rodzinne czy wyzwania związane z komunikacją na odległość, efektywne zarządzanie czasem i utrzymanie motywacji może stać się wyzwaniem.

Aby Ci pomóc, zebraliśmy dla Ciebie kilka przydatnych porad i wskazówek, które pomogą Ci lepiej zorganizować pracę z domu. Pokażemy Ci, jak przy małym nakładzie czasu zwiększyć swoją produktywność, jak najlepiej wykorzystać szerokopasmowe połączenie satelitarne bigblu i, co bardzo ważne, docenić przestrzeń, w której pracujesz.

Przemeblowanie

Właściwa konfiguracja biurka jest kluczowa dla komfortowej pracy z domu. Jeśli od kilku miesięcy pracujesz w tym samym miejscu, pora na małe przemeblowanie!

Wall art
Czy złapałeś/aś się kiedyś na wpatrywaniu w te same cztery ściany? Dodaj im charakteru, wieszając na nich ulubione dzieła sztuki lub plakaty – motywacyjne cytaty mogą również pomóc Ci w utrzymaniu koncentracji.

Rośliny
Skupmy się teraz na samym biurku, dla którego fantastycznym dodatkiem mogą być roślinki! Od paproci po kaktusy, rośliny domowe to świetny sposób, aby wprowadzić odrobinę natury do Twojego domu. (Stanowią one również doskonałą wymówkę do robienia regularnych przerw na podlewanie!)

Akcesoria
Jeśli od komputera wolisz papier i długopis, zafundowanie sobie nowych akcesoriów biurowych, takich jak notatnik lub lampa, może pomóc Ci czerpać większą przyjemność z pracy przy biurku.

Trochę technologii nie zaszkodzi

W dobie pracy z domu, technologia jest Twoim najlepszym przyjacielem, dlatego ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób konfiguracja Twoich urządzeń może ułatwić Ci dzień pracy.

Myśl bezprzewodowo
Technologie bezprzewodowe to dobry sposób na zwolnienie przestrzeni roboczej, który daje Ci również większą elastyczność dzięki której możesz z łatwością przenieść pracę do innego pokoju. Obecnie istnieje wiele urządzeń, które korzystają z technologii bezprzewodowej, takich jak słuchawki, klawiatury i myszki komputerowe, które łatwo skonfigurujesz przy pomocy niezawodnego połączenia Bluetooth.

Audio i wideo
Jeśli regularnie korzystasz z połączeń wideo, wymienienie wbudowanej kamery internetowej na nowy zewnętrzny model pozwoli Twoim współpracownikom i klientom widzieć Cię w krystalicznie czystej jakości HD. W przypadku połączeń audio, para dobrych słuchawek, a nawet konferencyjny zestaw głośnomówiący pomoże zapobiec problemom z głośnością i klarownością dźwięku podczas codziennych połączeń.

Współpracujmy!

Łączenie się ze współpracownikami przez Internet to kluczowy sposób na zwiększenie wydajności i poczucie wsparcia przy pracy z domu. Nasze szerokopasmowe połączenie satelitarne bigblu zapewnia wiele takich samych korzyści jak łącze światłowodowe, dzięki czemu możesz kontynuować współpracę.

Zwiększ swoją produktywność
Nic nie zastąpi dobrej, sprawdzonej listy rzeczy do zrobienia. Aplikacje, takie jak Trello i Microsoft To Do, dają Ci dostęp do prostych narzędzi, które pomagają w planowaniu i kategoryzowaniu codziennych zadań. Chociaż infrastruktura szerokopasmowego łącza satelitarnego różni się od światłowodu, zawiera ona tę samą sieć routerów, które przenoszą dane ze źródła do miejsca docelowego, co oznacza, że funkcjonalność tych aplikacji jest taka sama, niezależnie od tego, czy są one dostępne za pośrednictwem satelity, czy światłowodu.

Aplikacje do pracy zespołowej
Regularne rozmowy audio i wideo online stały się nieodłączną częścią pracy z domu. Zoom, Skype i Microsoft Teams posiadają wiele funkcji umożliwiających skuteczną komunikację z Twoim zespołem, a także dodatkowe funkcje wiadomości błyskawicznych. Gdy wykonujesz połączenia za pośrednictwem szerokopasmowego łącza satelitarnego, podróż, którą te dane przebywają jest dłuższa niż podróż danych odbywająca się przy pomocy połączenia kablowego, co może powodować opóźnienia. W branży nazywamy to „opóźnieniem sieci”. W ostatnich latach nastąpił jednak ogromny spadek opóźnień dla satelitarnego łącza szerokopasmowego. Oznacza to, że użytkownicy odczuwają zaledwie kilka milisekund opóźnienia lub wcale!

Udostępnianie zasobów cyfrowych
Płynne udostępnianie plików i uzyskiwanie dostępu do dokumentów biznesowych i dysków może pomóc utrzymać porządek przy pracy i skrócić czas poświęcony na szukanie najnowszej wersji dokumentu. WeTransfer jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do szybkiego udostępniania plików, a Microsoft SharePoint oferuje przydatne rozwiązanie do udostępniania i organizacji plików dla całej firmy. Jeśli potrzebujesz uzyskać dostęp do zdalnego VPN przez satelitarne połączenie szerokopasmowe, potrzebujesz statycznego adresu IP, który jesteśmy w stanie zapewnić w jednym z naszych pakietów biznesowych.

Ponieważ praca z domu stała się stałym elementem życia dla wielu z nas, mamy nadzieję, że powyższe porady i wskazówki pomogą Ci utrzymać motywację przy wsparciu technologii. Nasz zespół jest zawsze gotowy, aby pomóc Tobie, Twoim współpracownikom i Twojej firmie pozostać w kontakcie, więc skontaktuj się z nami, aby znaleźć pakiet odpowiedni dla Twoich potrzeb.