Jak Zaplanować Aktualizacje I Pobieranie Plików

12 lipca, 2020

Automatyczne aktualizacje potrafią zakłócić nawet najmniej pracowity dzień. Ale teraz, kiedy wiele z nas pracuje i uczy się w domu, to co zwykle spowodowałoby tylko lekką frustrację, może stać się poważnym problemem. Być może musisz dołączyć do ważnej wideokonferencji, kiedy Twój komputer postanawia uruchomić aktualizację lub chcesz pobrać duże pliki w pełni wykorzystując większą szybkość łącza, gdy inni użytkownicy nie są online albo skorzystać z nieograniczonej ilości danych w nocy.

Niezależnie od powodu, przejęcie kontroli nad aktualizacjami i pobieraniem plików oszczędzi Ci czas i umożliwi płynniejszą pracę, naukę lub po prostu komfortowe przeglądanie Internetu.

Planowanie aktualizacji

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić to zaktualizować godziny aktywnego użytkowania. Są to godziny, w których zwykle korzystasz z Twoich urządzeń i kiedy nie chcesz, aby zostały automatycznie uruchomione ponownie w celu aktualizacji. Być może ostatnio zmieniły Ci się godziny pracy, aby uwzględnić dodatkowe potrzeby związane z opieką nad dziećmi? W systemie Windows możesz sprawdzić i zaktualizować Twoje godziny aktywnego użytkowania klikając na Menu Start i wybierając „Ustawienia”. Następnie kliknij „Aktualizacje i zabezpieczenia” i w „Windows Update” zaktualizuj swoje godziny aktywnego użytkowania.

Jeśli chcesz sprawdzić oczekujące aktualizacje, możesz to zrobić w sposób opisany powyżej. „Windows Update” pokaże ci, czy masz dostępne jakieś aktualizacje, które następnie możesz zaplanować na odpowiadającą Ci godzinę. Planowanie aktualizacji na później jest nieco bardziej pracochłonne, ale na stronie Microsoft znajdziesz szczegółowe instrukcje, w jaki sposób to zrobić.

Sprawa wygląda nieco inaczej na komputerach z systemem operacyjnym Mac, ale na nich również możesz przejąć kontrolę nad aktualizacjami. Kliknij na „sprawdź teraz”, aby zobaczyć dostępne aktualizacje, a następnie wybierz jak często chcesz żeby system sprawdzał ich dostępność. Może to być codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Bardziej szczegółowe instrukcje znajdziesz tutaj.

Planowanie pobierania plików

Istnieje wiele bezpłatnych narzędzi do zarządzania pobieraniem plików z Internetu. Znaleźliśmy składną i aktualną listę 10 najlepszych menedżerów pobierania plików dla systemu Windows na beebom.com i zachęcamy Cię do zajrzenia na ich stronę. Dla użytkowników komputerów Mac dostępna jest równie przydatna lista najlepszych menedżerów pobierania dla systemu Mac OS.

Wszystkie aplikacje mają swoje plusy i minusy, a my nie jesteśmy powiązani z żadnym z tych dostawców, ale jeśli czujesz się sfrustrowany powolnym pobieraniem lub chcesz pobrać duże pliki z wyprzedzeniem, narzędzia te mogą poprawić prędkość Twojego Internetu, kiedy najbardziej go potrzebujesz i ułatwić Ci pobieranie plików, kiedy Ci się nie spieszy.