Jak Włączyć I Wyłączyć Kontrolę Rodzicielską

12 lipca, 2020

Twoje dzieci prawdopodobnie spędzają teraz więcej czasu niż zwykle w Internecie, dlatego opracowaliśmy listę sposobów, w jakie możesz kontrolować materiały, do których mają dostęp. Mamy nadzieję, że pozwoli Ci to skupić się na Twoich obowiązkach, bez konieczności ciągłego sprawdzania co robią Twoje dzieci.

Zarówno system Windows, jak i Mac mają wbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej, które umożliwiają założenie osobnych kont dla dzieci i zarządzanie nimi z poziomu Twojego konta.

System Windows 10 pozwala ograniczyć ilość czasu spędzonego przed ekranem, ustawić ograniczenia wiekowe i blokować nieodpowiednie treści. Aby dowiedzieć się, jak dokładnie skonfigurować i edytować te parametry, odwiedź stronę Microsoft.com.

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera z systemem operacyjnym Mac, możesz zarządzać czasem ekranowym, aplikacjami i dostępem do stron w bardzo podobny sposób. Wszystkie te ustawienia znajdziesz w preferencjach systemu Mac. Kliknij tutaj, aby przeczytać przewodnik dla użytkowników zarówno najnowszego systemu operacyjnego, jak i jego starszych wersji.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z dodatkowej kontroli rodzicielskiej, dostępnych jest wiele innych narzędzi, zarówno bezpłatnych, jak i płatnych. Poniżej wymieniliśmy te najbardziej popularne. Jeśli masz określone wymagania, szybkie wyszukiwanie w sieci powinno pozwolić Ci znaleźć narzędzie odpowiadające Twoim potrzebom.

  1. Qustodio
    To narzędzie zostało stworzone, aby umożliwić łatwe nadzorowanie aktywności dzieci w Internecie. Aplikację tę instaluje się na ich urządzeniach i pozwala Ci ona monitorować jakie strony i aplikacje są przez nie używane, a także konfigurować do jakich treści mogą mieć dostęp.
  2. Kaspersky Safe Kids
    Ta niedroga aplikacja pozwala blokować szkodliwe materiały, a także ograniczyć czas ekranowy i zawiera wiele porad ekspertów na temat korzystania z Internetu.
  3. Kidlogger
    To bezpłatne narzędzie pozwoli Ci sprawdzić, co Twoje dzieci robią na smartfonie lub tablecie, w tym jak dużo czasu spędziły na urządzeniu i jakich aplikacji używały.

Na rynku dostępnych jest zbyt wiele aplikacji, aby je tutaj wszystkie wymienić, ale mamy nadzieję, że nasza lista będzie dla Ciebie dobrym wprowadzeniem do narzędzi, które mogą pomóc zapewnić Twoim dzieciom bezpieczeństwo w Internecie.